לימוד אנגלית למתחילים – שיטות ודרכים להתחיל ללמוד אנגלית

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר

או

או השאירו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי

כיום, לא משנה איזה מקצוע אתם לומדים באקדמיה ולא משנה מה יהיה המקצוע שלכם בעתיד, אתם חייבים לדעת אנגלית, לפחות ברמה בסיסית. זו הסיבה שמערכת החינוך מתחילה ללמד ילדים את השפה כבר מכיתות נמוכות מאוד והרבה מאוד הורים משקיעים לא מעט זמן ולא מעט כסף, בשביל לעזור לילדים לרכוש ידע וכלים בשפה.

 

דרכים ללמוד אנגלית 

אין ספק שהיום ישנן הרבה יותר דרכים ללמוד אנגלית ברמות שונות ובפרט כשמדובר על רמת מתחילים. לא חייבים בהכרח לשבת בכיתה בשביל ללמוד אנגלית, וגם אם יושבים בכיתה ולומדים, הרי שיש לבצע עוד שורה של פעולות בבית, בשביל ללמוד ולתרגל. 

במאמר זה, אנחנו נסקור תחילה מה הדברים הבסיסיים שצריך לדעת בשביל לימוד אנגלית למתחילים ולאחר מכן נציג שורה של אופציות ודרכים כיצד אפשר ללמוד את השפה בצורה נכונה, פשוטה ויעילה, בכל זמן ומקום. 

 

קריאה, כתיבה, שיחה, האזנה – כל הדרכים ללימוד אנגלית למתחילים

 

מה צריך לעשות בשביל ללמוד אנגלית?

קריאה – הדבר הבסיסי ביותר ללימוד שפה, מכל סוג שהוא ובפרט אנגלית, היא קריאה. יש לקרוא ספרים, עיתונים, אתרי אינטרנט, מאמרים. כל דבר שאפשר ומכיל אוצר מילים רחב. כמובן שיש להקפיד שרמת התוכן תהיה ברמת מתחילים. 

קריאה היא כלי ללימוד אנגלית, מאחר וכך אפשר ליצור אוצר מילים רחב, ללמוד ביטויים, להכיר את כללי גוף, זמן, מבנה שאלה ועוד, וכן אפשר ללמוד איך מבטאים מילים בצורה נכונה. 

כתיבה – בכל רמה ללימוד השפה ובפרט ברמת לימוד אנגלית למתחילים, מתעסקים הרבה בכתיבה של תכנים, קצרים וארוכים. המטרה היא ללמוד לכתוב ללא שגיאות כתיב ובצורה נכונה מבחינה תחבירית. לשם כך אפשר להשתמש במילון ובאמצעים אחרים שיכולים לעזור להבין טוב יותר איך כותבים וכיצד מבטאים כל מילה ומילה. 

שיחות – לימוד שפה מחייב שיחות בין אנשים. בכיתה מאפשרים שיחות בין תלמידים או בין מורה לתלמיד, בבית אפשר לעשות את זה עם הורים, אחים/אחיות, בני ובנות זוג וכדומה. בצורה כזו גם לומדים לבטא מילים, וגם אפשר ללמוד מטעויות. 

האזנה – אחת הדרכים הטובות ללמוד שפה אנגלית היא באמצעות האזנה לטקסטים, החל משיחות, שירים, דיאלוגים ומונולוגים. יחד עם זאת, חשוב לומר, יש לקחת בחשבון שהרבה פעמים הטקסטים להם מאזינים אינם בנויים מאנגלית "ספרותית" אלא "שפת רחוב". יחד עם זאת, זה יכול לעזור בשביל להבין איך לבטא מילים ולהכיר ביטויים שנמצאים בשיח. 

 

כלים ללימוד אנגלית למתחילים

  • שיעורים קבוצתיים/פרטיים – אין ספק שהדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית היא באמצעות שיעורים עם מורה שמתמחה בשפה. כך אפשר גם ללמוד את תוכן השיעור וגם לתרגל בעזרת עבודה עם המורה, עבודה עם תלמידים אחרים, או שיעורי בית.
  • אפליקציות – ישנן הרבה מאוד אפליקציות ללימוד שפות שנותנות כלים ללימוד אנגלית. ניתן להשתמש בהן בבית או בזמן נסיעות, חופשות ובכל זמן אחר. 
  • אתרי אינטרנט – השימוש באתרי אינטרנט ללימוד אנגלית הוא מאוד אפקטיבי מאחר והם מציעים לנו הרבה מאוד אפשרויות. למשל, קורסים אונליין, מבחנים, שיחות עם המחשב, חידות ותרגילים ועוד. 

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר

או

או השאירו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי

לקבלת פרטים נוספים ויצירת קשר

או

או השאירו פרטיכם ונציג יחזור אליכם בהקדם האפשרי